Studia w Krakowie

Kraków to miasto często wybierane przez młode osoby, jako doskonałe miejsce do studiowania. Wiele osób przykłada dużą wagę do zdobycia odpowiedniego wykształcenia i ukończenia dobrych studiów. Dlatego dla wielu maturzystów Kraków to bardzo dobre miejsce na rozpoczęcie nauki na studiach wyższych. Można wręcz powiedzieć, że Kraków to typowe miasto akademickie, znajdują się tu liczne kompleksy akademickie oraz największe w Polsce Miasteczko Studenckie. Miasto to jest chętnie wybierane również z tego powodu, że po ukończeniu studiów stosunkowo łatwo można tutaj znaleźć wymarzoną pracę. Warto zauważyć, że Kraków charakteryzuje się jedną z najniższych stóp bezrobocia w Polsce. Już w trakcie nauki studenci mają duży wybór miejsc do odbycia praktyk zawodowych i staży.

Uniwersytet Jagielloński

W mieście Kraków znajduje się najbardziej znana w Polsce uczelnia wyższa, którą jest Uniwersytet Jagielloński. Został on założony w 1364 roku i jest najstarszą uczelnią w Polsce, a także należy do najstarszych uniwersytetów na świecie. Uniwersytet Jagielloński posiada wielu znanych na całym świecie absolwentów. Uczelnie tą ukończyli między innymi: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski,  Hugo Kołataj, Stanisław Lem. Studiowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim to bez wątpienia ogromny prestiż.

Uczelnie w mieście Kraków

Dla wielu osób to właśnie prestiż szkoły wyższej, na której mają zamiar studiować ma bardzo duże znaczenie. W mieście Kraków znajdują się wiele znanych i cenionych w całym kraju uczelni. Są wśród nich np.: Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. W mieście Kraków każdy może odnaleźć coś dla siebie, ponieważ znajdują się tu wszelkiego rodzaju uczelnie, na których można studiować: medycynę, pedagogikę, kierunki ścisłe, ekonomię, rolnictwo, można tu także zaleźć wiele ciekawych specjalizacji. Swoją siedzibę ma tu również bardzo wiele szkół prywatnych, które zapewniają edukację na bardzo wysokim poziomie.

Studia w Krakowie