6 wyjątkowych miejsc dla par

Kraków- z uroczymi uliczkami, parkami, placami publicznymi, wspaniałymi zabytkami i bogatą gastronomią- jest cudownym miejscem na randkę. Niezależnie od okazji, czy to rocznica, urodziny, Walentynki, czy pierwsza randka, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Sprawdź kilka popularnych miejsc wśród zakochanych!

Tyniec

Uważa się, że ten obszar był zamieszkiwany już w czasach paleolitu. Kiedyś produkowano tu monety celtyckie. Tyniec był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Przeżył najazd Mongołów, Tatarów i Szwedów. Nadal jest niezwykle malowniczy. Możesz się tutaj spokojnie przespacerować ze swoją drugą połówką albo wybrać na wspólną przejażdżkę rowerową. 

Planty

Otaczają Stare Miasto. To jedyne tego typu miejsce w Europie. Znajdują się w wojewódzkim rejestrze zabytków i na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Możecie tutaj zobaczyć m.in. pomnik Jadwigi i Jagiełły, Lilli Wenedy, Artura Grottgera, Mikołaja Kopernika oraz Tadeusza Boya-Żelańskiego. 

Planty mają 4 km długości i zajmuje powierzchnię 21,03 ha. Powstały w miejscu dawnych fortyfikacji otaczających miasto. Szybko zyskały popularność wśród mieszkańców i turystów. 

6 wyjątkowych miejsc dla par

Park Jordana

Park Jordana został założony w 1889 roku. Jego inicjatorem był polski lekarz i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego- Henryk Jordan. To doskonałe miejsce dla całej rodziny. Zajmuje powierzchnię ponad 21 ha. Oprócz strefy rekreacyjnej (m.in. z boiskami do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, skateparkiem i siłownią na świeżym powietrzu) składa się również z uroczych alejek. Spacerując, można zobaczyć popiersia wybitnych Polaków, takich jak Fryderyk Chopin, Juliusz Słowacki, Jan Matejko, czy Adam Mickiewicz.

Euskadi

Ta niewielka restauracja na Podgórzu, przy ul. Kazimierza Brodzińskiego 4, współpracuje z doświadczonym szefem kuchni. Oferuje bogate menu, w którym znajdziecie świeże owoce morza, hiszpańskie wina, egzotyczną gamę tapas i przepyszne przystawki. Możecie zamówić m.in. ośmiornice, wątróbkę z króliki, krewetki i krokiety z szynki. To jedyna baskijska restauracja w Krakowie.

Bottiglieria 1881

Ta niewielka, kameralna winiarnia dyskretnie ukryta przy bocznej uliczce przy Placu Wolnica emanuje klasą. Wyróżnia się doskonałą obsługą i wyśmienicie zaopatrzoną piwniczką z winami. Panuje tutaj wspaniała atmosfera. Menu obejmuje m.in. ostrygi, kawior, wołowinę z dorsza, jagnięcinę, chałwę i sery. Jeśli nie możecie zdecydować się tylko na jedno danie, wybierzcie 5- lub 7-daniowe menu degustacyjne.

6 wyjątkowych miejsc dla par

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesjonalny przewodnik turystyczny po Krakowie proponuje też bardzo romantyczny, XVIII-wieczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się w pobliżu Starego Miasta (przy ulicy Mikołaja Kopernika) i zajmuje 9,6 ha. Możecie tutaj zobaczyć tysiące wyjątkowych roślin, które rosną zarówno na świeżym powietrzu, jak i w dużych szklarniach otwartych dla publiczności. To oaza tropikalnej zieleni w centrum Krakowa. To idealne miejsce, jeśli szukasz ucieczki od zgiełku miasta i spędzić trochę czasu ze swoją drugą połówką na łonie natury.