Jak działają inkubatory przedsiębiorczości w Krakowie?

Wiele osób tuż po studiach lub jeszcze w ich trakcie rozważa założenie własnej firmy. Prowadzenie działalności gospodarczej, zwłaszcza jeśli robimy to po raz pierwszy, może okazać się sporym wyzwaniem i już na starcie wiązać się z dużym wydatkiem. Na szczęście, młodzi ludzie marzący o własnej firmie mogą skorzystać ze wsparcia tzw. inkubatorów przedsiębiorczości w Krakowie. Sprawdźmy, na czym polega ich pomoc!

Czym są inkubatory przedsiębiorczości?

Inkubatory przedsiębiorczości to podmioty, które oferują swoją osobowość prawną osobom mającym pomysł na własną działalność, bez konieczności jej otwierania. Ich wsparcie jest nieocenione zwłaszcza dla osób, które nie mają wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu własnego biznesu. Na usługach inkubatorów przedsiębiorczości skorzystają także przedsiębiorcy, którzy nie dysponują kapitałem potrzebnym do regulowaniu związanych z jej początkowym utrzymaniem opłat.

Inkubatory przedsiębiorczości w Krakowie pozwalają młodym ludziom sprawdzić, jak działa rynek i w jaki sposób prowadzi się prawdziwy biznes. Korzystający z ich usług przedsiębiorcy nie muszą zakładać firmy – to inkubator przedsiębiorczości pełni taką rolą. Inkubatory przedsiębiorczości w Krakowie najczęściej przybierają formę fundacji, stowarzyszenia lub organizacji pozarządowej.

Jak działają inkubatory przedsiębiorczości w Krakowie?

Jak działają inkubatory przedsiębiorczości w Krakowie?

Aby skorzystać ze wsparcia inkubatorów należy podpisać umowę z wybranym podmiotem. Inkubatory przedsiębiorczości w Krakowie są najczęściej spotykane przy uczelniach wyższych, aczkolwiek nie brakuje także prywatnych podmiotów, świadczących tego typu usługi zainteresowanym osobom. Warto jednak mieć świadomość, że wystawiając faktury czy rachunki, będzie na nich widniał inkubator, gdyż to on pełni funkcję podmiotu prawnego.

W zamian za użyczenie swojej osobowości prawnej inkubator pobiera stałą, comiesięczną opłatę. W Krakowie waha się ona od 200 do 500 zł. Na jej wysokość wpływa wybrany pakiet, który może obejmować także korzystanie z biur coworkingowych, konsultacji prawnych i księgowych oraz wielu innych, przydatnych w czasie prowadzenia firmy usług. Inkubatory przedsiębiorczości to świetne rozwiązanie, które pozwala bez ryzyka przekonać się, czy dany pomysł na biznes jest trafiony i daje realne szanse na rozwój własnego biznesu.