Gogle dla fanów snowboardu

Każdy aktywny fan białego szaleństwa przed wybraniem się na stok musi być odpowiednio przygotowany na wszelkie eskapady. W tym celu warto zrobić zakupy w renomowanym sklepie, od sprawdzonych producentów lub dystrybutorów. Wszystkie akcesoria mają być nie tylko wygodne, ale dobrze by było, gdyby odpowiadały współczesnym trendom. Zwraca się ponadto uwagę na zastosowanie technologie i jakość materiałów, z których są wykonane.

Gogle dla fanów snowboardu

Gogle snowboardowe – najlepszy wybór

Poszukiwania dobrze zacząć od gogli snowboardowych, których zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym oraz bielą śniegu. W obu przypadkach bez właściwego zabezpieczenia narządów wzroku może dojść do kolizji lub upadku. To, co liczy się przy wyborze najbardziej to przede wszystkim rozmiar. Wybrane gogle snowboardowe muszą być odpowiednio dopasowane do twarzy, co idzie w parze z wysokim poziomem komfortu podczas jazdy. Jeśli są za duże, będą się zsuwały, a ich poprawianie będzie rozpraszało podczas szusowania po stokach. Za małe natomiast zawężają pole widzenia, ponadto ściskają kości policzkowe, co może po prostu być dość bolesne. Wybierając się do sklepu, sprzedawca z całą pewnością zapyta, dla kogo mają być przeznaczone gogle snowboardowe – dla mężczyzny, kobiety, czy dziecka. Jest to podstawowy podział – wiadomo, że dziecięce są najmniejsze, dostosowane oczywiście do wieku i budowy anatomicznej. Damskie gogle są nieco węższe od męskich i mają nieco inne kolory do wyboru, z łatwością dopasuje się je do oczekiwań każdej kobiety. Odpowiedniki męskich gogli snowboardowych wyróżniają się przede wszystkim nieco szerszą ramką, świadczy to o lepszym dopasowaniu do każdego kształtu twarzy. Będąc właśnie przy tematach kształtów, ważne są również te dotyczące soczewek w goglach. Wyróżnia się cylindryczne i sferyczne, a każdy z nich powinien mieć wymagane filtry chroniące oczy.

Konstrukcja gogli i kolory soczewek

Gogle snowboardowe muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Soczewki powinny powstawać z lekkiego poliwęglanu, odpornego na zarysowania podczas użytkowania. Ramki także muszą być solidne, a szybka w nie wbudowana także powinna charakteryzować się elastycznością i odpornością, a także przejrzystością. W ofertach sklepów sportowych można zaopatrzyć się również w modele gogli bez ramek, ale nie są już one tak odporne jak odpowiedniki z ramką. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zatem zainwestować w droższy model gogli. Ostatnim najważniejszym kryterium przy wyborze akcesoriów do jazdy na snowboardzie jest kolor soczewek. W wielu modelach są zamontowane dwie szybki, postawienie na jakikolwiek rodzaj musi być poparte najczęściej obieranymi kierunkami wojaży. Podstawowa szybka jest kluczowa w warunkach, w których najczęściej się znajdujemy, powinna uwzględniać konieczność dobrej widoczności przy trudnych warunkach atmosferycznych. Jeżeli kierunki wyjazdów są zróżnicowane, to najlepszym rozwiązaniem jest zakup modelu z wymiennymi szybkami.