7 ciekawych atrakcji w Krakowie

Kraków pochodzi z VII wieku. Zawsze był jednym z najważniejszych miast w Polsce oraz kluczowym ośrodkiem kulturalnym i edukacyjnym. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyciąga turystów z różnych zakątków świata.

Prozak 2.0.

To reaktywacja jednego z najstarszych klubów w Krakowie. Znajduje się w podziemiach. Może się pochwalić fantastycznym systemem dźwiękowym i doskonałą jakością usług. Cieszy się dużą popularnością wśród producentów i DJ-ów z całego świata. Dlatego ich sety często kończą się o wschodzie słońca. Klub liczy 600 metrów kwadratowych. Rozciąga się na trzech poziomach zabytkowego budynku.

Klub Pod Jaszczurami

To doskonałe miejsce na drinka lub dwa. Można tutaj poczuć prawdziwą atmosferę nocnego życia Krakowa. Znajduje się w samym centrum miasta. Na pewno go nie przegapisz. Wieczorem organizowane są tu koncerty, imprezy taneczne i karaoke. Panuje tu wyjątkowy klimat.

7 ciekawych atrakcji w Krakowie

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Zostało otwarte w 2011 roku. MOCAK jest jedną z najnowszych atrakcji miasta. W dwupiętrowym nowoczesnym budynku można zobaczyć obrazy, rzeźby, fotografie i instalacje współczesnych artystów z Polski i z zagranicy. 

Muzeum ma powierzchnię 4000 metrów kwadratowych. Organizuje różne wystawy czasowe. Oferuje szerokie spojrzenie na ewolucję sztuki w ostatnich latach na całym świecie.

Skoki spadochronowe

Dobrym pomysłem dla zwolenników adrenaliny może być skok ze spadochronem w Tandemy Kraków. To również świetny pomysł na prezent dla ukochanej osoby. Na pewno wywoła uśmiech na jej twarzy. Jednocześnie nie musisz się bać o jej bezpieczeństwo. Zostanie przypięta wytrzymałymi, atestowanymi pasami do doświadczonego skoczka. Taki skok daje wyjątkowe poczucie wolności i spełnienia.

Apteka “Pod Orłem”

Apteka “Pod Orłem” w sercu Podgórza działała dość płynnie do 1941 roku, kiedy naziści utworzyli getto dla społeczności żydowskiej. I chociaż w tym czasie właścicielowi, Tadeuszowi Pankiewiczowi, zaproponowano przeniesienie apteki, nie zgodził się. Chciał pomagać mieszkańcom.

Apteka jest teraz częścią Muzeum Historycznego Krakowa. Wygląda tak, jak przed wojną. Eksponaty multimedialne, różne artefakty oraz liczne relacje ocalałych z Holokaustu i Polaków, informują zwiedzających o realiach życia w getcie i roli apteki.

Pracownia i Muzeum Witrażu

Łączy eksponaty sztuki z pracownią witraży z 1902 roku. Turyści mogą tutaj zobaczyć wielowiekowy proces tworzenia witraży, a także zwiedzić różne pomieszczenia zachowanego warsztatu, wyposażenie i sprzęt. Przewodnicy muzeum opowiadają interesujące historie wielu eksponatów.

7 ciekawych atrakcji w Krakowie

Centrum Szkła i Ceramiki

Jest to jedno z najlepszych miejsc do odkrywania sztuki szkła w Krakowie. Turyści mogą tutaj zobaczyć proces kształtowania szkła. Pokazy odbywają się przez cały dzień. Jeśli chcesz, możesz spróbować swoich sił w dmuchaniu szkła. 

Wystawa stała- Krakowska Kolekcja Szkła Artystycznego- przedstawia dawne wyroby szklane i narzędzia produkcyjne. Fascynujące są też wystawy czasowe współczesnych polskich artystów. Pamiętaj, by zajrzeć do sklepu z pamiątkami.