Gdzie zjeść na Kazimierzu w Krakowie?

Kazimierz to jedna z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych dzielnic Krakowa. Wiele osób pochłoniętych zwiedzaniem właśnie tej części miasta nie chce udać się do centrum czy na Rynek Główny, aby tam zjeść obiad lub kolację w polecanych restauracjach. Gdzie zatem zjeść na Kazimierzu w Krakowie? Kilka ciekawych i wartościowych miejsc gastronomicznych w tej części miasta prezentujemy poniżej.

Gdzie zjeść na Kazimierzu w Krakowie?

 

Manzana

Manzana to pierwsza w naszym zestawieniu lokalizacja, w której warto zjeść w Krakowie na Kazimierzu. Jest to oferta nieco egzotyczna, gdyż serwuje kuchnię Amerykańską i Meksykańską. Bardzo ciekawym elementem tej lokalizacji jest jej charakter. Choć ma charakter barowy i długi bar typowy dla meksykańskich miejsc, posiada też profesjonalną kuchnię, która serwuje niezwykle pyszne dania. To z pewnością jedyny w swoim rodzaju lokal łączący Meksykańską restaurację z charakterem Krakowa. Oprócz obiadu napijemy się też wielu ciekawych alkoholi, a cała wizyta może odbyć się pod znakiem spotkania ze znajomymi.

 

Szynk

Szynk to dość przewrotna nazwa i wbrew pozorom nie jest to tanie miejsce z alkoholem, a restauracja o bardzo wysokich ocenach. W Szynku znajdziemy wszystko to, czego “głodnemu polakowi” potrzeba, czyli kuchnię polską, piwo oraz szeroką kartę z tradycyjnymi daniami w różnych wydaniach. Zakres cen to 50 zł - 150 zł.

 

Szara Kazimierz

Szara Kazimierz to lokal warty polecenia na Kazimierzu. Restauracja serwuje kuchnię Polską, Europejską i Wschodnioeuropejską. Menu nie jest obszerne, ale w każdej z kategorii typu zupy, przystawki, dania główne itp. znajdziemy niezwykle dobre pozycje. Zakres cen kształtuje się na poziomie 50 - 150 złotych. Restauracja przystosowana jest dla wegetarian i oferuje dania bezmięsne. To, co wyróżnia Szara Kazimierz to przede wszystkim bardzo dobre jedzenie, wysokie oceny i bardzo klimatyczny lokal. Jest on dużo większy niż restauracje tego typu na Kazimierzu czy bistra gdzie wpadamy na szybki obiad. Sala wykonana jest z ciemnego drewna w dużej starej kamienicy. W połączeniu z kamienną podłogą oraz zielonymi klasycznymi kwiatowymi tapetami, wnętrze prezentuje się niezwykle gustownie.