Niezwykłe widowisko czeka nas w ICE Kraków

6 października 2020 r. mieć miejsce będzie wspaniałe muzyczne widowisko upamiętniające 70-tą rocznicę urodzin i 40-stą rocznicę śmierci Anny Jantar oraz 10-tą rocznicę śmierci Jarosława Kukulskiego. Będzie to okazja do powspominania utworów autorów we współczesnej aranżacji. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Planowane utwory

Koncert będzie nosił tytuł „Życia mała garść”. Będą na nim zaprezentowane piosenki Anny Jantar, które skomponował nikt inny jak Jarosław Kukulski w przepięknej oprawie muzycznej znakomitego i znanego kompozytora Adama Sztaby. Fani utworów „Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Nic nie może przecież wiecznie trwać”, „Im więcej ciebie tym mniej” oraz „Wielka dama tańczy sama” będą mogli posłuchać ich w nieco innej, bardziej współczesnej aranżacji. Utwory zostaną zaprezentowane przez Kasię Kowalską, Kayah, Anię Rusowicz, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i Igora Herbuta.

Niezwykłe widowisko czeka nas w ICE Kraków

Początki koncertu

Koncert ten zapoczątkowano w 2012 w trakcie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, odbył się także rok temu i w tym roku znów postanowiono go zaprezentować w roku 70-tej rocznicy urodzin i 40-tej rocznicy tragicznej śmierci Anny Jantar i 10-tej rocznicy śmierci Jarosława Kukulskiego. W tym roku koncert ten będzie ogromnie emocjonalny, gdyż opieki artystycznej podjęła się córka tej słynnej pary – wokalistka Natalia Kukulska. Sama twierdzi, że koncert ten jest okazją do wspomnień o jej  rodzicach i czasach, w których mieli okazję tworzyć. To historia o ulotności życia, o miłości do muzyki, która została opowiedziana dźwiękami i słowami osób ich bliskim.

Wspomnienia przyjaciół

Narracja koncertu została zbudowana na podstawie wspomnień opowiedzianych przez przyjaciół rodziców Natalii, z którymi miała możliwość przeprowadzenia osobistych rozmów. To okazja do wysłuchania opowieści takich gwiazd jak Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss.