Najlepsze atrakcje dla dzieci i najmłodszych w mieście Kraków

Podczas podróży nie tylko mile spędzamy czas, ale również zyskujemy nową wiedzę. Lubimy poznawać nowe miejsca i spotykać nowe osoby. Kraków to miasto, chętnie odwiedzane przez turystów. Jest tu bardzo wiele młodych osób, dlatego też możemy znaleźć tu masę atrakcji dostosowanych do dzieci i młodzieży.

Najbardziej popularne atrakcje dla dzieci i młodzieży w Krakowie

                Podczas wizyty w Krakowie rodziny z dziećmi chętnie zwiedzają zoo. Możemy w nim podziwiać ponad 1500 zwierząt należących do 250 gatunków. Jedna z największych atrakcji krakowskiego zoo jest Żyrafiarnia. Prosto z zoo możemy udać się do papugarni Amazonia, by podziwiać egzotyczne gatunki papug. Wiele osób z chęcią wybiera się również do Parku Wodnego, ponieważ jest to miejsce zapewniające doskonałą zabawę i przyjemny wypoczynek dla każdego dziecka, które uwielbia wodne atrakcje. Jeżeli zależy nam by dzieci zapoznały się bliżej z historią Polski to warto odwiedzić HistoryLand, miejsce, w którym znajdują się niesamowite wystawy Lego, a ich celem jest przybliżenie dziejów naszego kraju. Punktem obowiązkowym dla każdego turysty niezależnie od wieku powinien być także Zamek Królewski na Wawelu.

Co dodatkowo warto pokazać dzieciom i młodzieży będąc w Krakowie?

                Jeżeli zwiedzanie Krakowa zaplanujemy na lipiec, warto zobaczyć Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Odbywa się on na Rynku Głównym, Małym Rynku i Placu Szczepańskim. Dla młodzieży jest to doskonała okazja na zobaczenie największych gwiazd polskiego teatru. Miejscem godnym zobaczenia są także Podziemia Rynku, które przybliżają nam ponad 1000 lat historii miasta Kraków. Jeżeli nasze dzieci są fanami samolotów warto udać się do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Miejscem, które, aż kipi od atrakcji jest krakowski Rynek, zawsze dzieje się tam coś interesującego. Znajduje się tam jeden z najpiękniejszych kościołów w Polsce- Kościół Mariacki. W pobliżu Krakowa odnajdziemy również Kopalnie soli w Wieliczce, która jest naprawdę niesamowitym obiektem. Ciekawymi punktami do zwiedzenia mogą okazać się także: Dawna Dzielnica Żydowska czy nowoczesna Galeria Dystans.

Najlepsze atrakcje dla dzieci i najmłodszych w mieście Kraków