6 wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce
Polska jest idealnym miejscem na weekendowy wypad, wyjazd na narty lub spokojny urlop na pracy. Naprawdę ma wiele do zaoferowania. Dlatego chętnie przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata. Zachwyca imponującym, naturalnym pięknem, bogatą historią i przepysznym jedzeniem.
Krakowska dzielnica Kazimierz
Polacy lubią imprezować. Poznań, Warszawa i Wrocław mogłyby słusznie rywalizować o miano klubowej stolicy Kraków. Jednak żadne miejsce nie tętni życiem jak krakowska dzielnica Kazimierz. Przez stulecia było to centrum życia żydowskiego, ale po II wojnie światowej budynki zostały zaniedbane.
W ostatnich latach bary, kluby i kawiarnie ponownie zaludniły tę okolicę. Możesz tutaj wspaniale się wybawić.
Zamek Krzyżacki w Malborku
Imponujący, masywny zamek jest usytuowany nad brzegiem rzeki Nogat. Jego budowę rozpoczęli Krzyżacy w XIII wieku. Przez prawie 150 lat była siedzibą zakonu. Wycieczki odbywają się z przewodnikiem. Możesz też skorzystać z audioprzewodnika. Na zwiedzanie zamku zarezerwuj przynajmniej trzy godziny.
Szczególną uwagę warto zwrócić na Kościół Mariacki, do którego prowadzi piękna gotycka Złota Brama. To właśnie tutaj Krzyżacy spotykali się, by modlić się co 3 godziny, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Był najbardziej zniszczony podczas bombardowania w 1945 roku. Renowacja zakończyła się w 2016 roku.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Został otwarty w 2016 roku. To wyjątkowy element nowoczesnej architektury. Stanowi oryginalny dodatek do północnego krańca nabrzeża. To jedna z najważniejszych atrakcji w Gdańsku. Przedstawia losy Polaków podczas II wojny światowej.
Zajmuje 5000 metrów kwadratowych. Na zwiedzanie zarezerwuj przynajmniej godziny. Muzeum jest podzielone na 18 części, z których każda dotyczy aspektu II wojny światowej. Są uporządkowane w kolejności chronologicznej.
Zamek Królewski na Wawelu
Jeśli chodzi o krakowskie zabytki, Zamek Królewski na Wawelu znajduje się wysoko na liście. To polityczne i kulturalne serce Polski w XVI wieku. Jest silnym symbolem tożsamości narodowej.
Podzielony jest na 5 oddzielnych części: Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Zaginiony Wawel, Wystawa Sztuki Orientalnej, Prywatne Komnaty Królewskie oraz Reprezentacyjne Komnaty Królewskie. Każda wymaga osobnego biletu.
Kopalnia Soli w Wieliczce
Znajduje się około 14 km na południowy wschód od Krakowa. Została otwarta dla turystów w 1772 roku i dziś jest jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. To podziemny labirynt tuneli i komnat, około 300 km rozmieszczonych jest na dziewięciu poziomach. Tylko niewielka część jest dostępna podczas dwugodzinnego zwiedzania z przewodnikiem. Za pierwszym razem możesz wybrać standardową „turystyczną” trasę głównych atrakcji, a za drugim bardziej wciągającą „trasę górniczą”.
Pałac w Wilanowie w Warszawie
Znajduje się około 10 km od centrum miasta. Został zbudowany na zamówienie króla Jana III Sobieskiego w 1677 roku. Przez wieki zmieniał się kilka razy, a każdy właściciel dodawał tu nieco baroku i odrobinę neoklasycyzmu. Renowacja 2 piętra potrwa do 2020 roku. W międzyczasie możesz zwiedzić wspaniałe pokoje.