Utrudnienia na ul. Księcia Józefa

Na ulicy Księcia Józefa od czwartku 23 lipca bieżącego roku natrafimy na zmiany w organizacji ruchu. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu Dróg Miasta Krakowa prace na tej ulicy potrwają do końca roku.

Co jest powodem utrudnień na ulicy Księcia Józefa?

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Księcia Józefa spowodowana jest budową zjazdu do nowego centrum handlowego, które będzie mieściło się przy ulicy Księcia Józefa i ulicy Polnych Kwiatów, w pobliżu mostu Zwierzynieckiego. Fragment ulicy Księcia Józefa ma zostać przebudowany w taki sposób, aby zapewnić dojazd do nowego centrum. Jakich ograniczeń w tym miejscu możemy się, więc spodziewać? Będzie to miedzy innymi zwężenie pasów ruch na jezdni czy też przekierowanie ruchu pieszych na drugą stronę. Należy również liczyć się z ograniczeniami dotyczącymi zmniejszenia prędkości jazdy.

Utrudnienia na ul. Księcia Józefa

Nowe centrum handlowe

Nowe centrum handlowe będzie pierwszym tego typu miejscem na Zwierzyńcu. W nowo powstałym wielopowierzchniowym obiekcie będzie znajdować się aż dziewięć sklepów. Beda to miedzy innymi: Biedronka, Kik, Pepco, a także punkt sprzedaży piekarni Buczek. Prace związane z budową centrum miały wystartować w marcu tego roku, jednak w związku z pandemią koronawirusa budowę rozpoczęto dopiero w czerwcu. Tym samym otwarcie obiektu zamiast jeszcze w tym roku nastąpi dopiero w pierwszym kwartale roku następnego. Prace ruszyły na pełnych obrotach, dlatego też już niedługo mieszkańcy zachodniej części miasta będą mogli dokonywać zakupów w pierwszym obiekcie tego typu w tej części miasta. Grupą docelową nowego centrum handlowego są przede wszystkim mieszkańcy takich regionów jak: Bielany, Piekary, Wola Justowska, Dębniki, Przegorzały, Liszki czy też Salwator. Obieg będzie składał się z jednej kondygnacji. Jego powierzchnia najmu brutto wyniesie 5,2 tys. mkw. Warto również dodać, że na terenie centrum będzie dostępnych aż 140 miejsc parkingowych, a w niedalekiej przyszłości w sąsiedztwie centrum będą realizowane takie inwestycje jak: parking typu park & ride oraz terminal autobusowo- tramwajowy.