Pałac Potockich - miejsce, które warto odwiedzić będąc w Krakowie.

Wiele osób przybywających do Krakowa po to, aby zwiedzić to niezwykłe miasto, po obejrzeniu wszystkich najbardziej znanych zabytków poszukuje również innych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Kraków ma nam wiele do zaoferowania. Do jednych z ciekawszych obiektów z całą pewnością zalicza się Pałac Potockich, który znajduje się na Rynku Głównym, a więc w jednej z najbardziej popularnych i atrakcyjnych pod względem turystycznym części Krakowa. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać się do Pałacu Potockich. Jakie są te najważniejsze? Co dobrze jest wiedzieć na temat tego obiektu?

Powody, dla których warto udać się do Pałacu Potockich

Pałac Potockich to miejsce, które przepełnione jest kulturą i można wręcz powiedzieć, że tętni życiem kulturalnym. Tu dzieje się naprawdę wiele, dlatego obiekt ten jest chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów, ale także przez mieszkańców Krakowa i jego okolic. Czym zatem jest Pałac Potockich? Jakie wydarzenia kulturalne nam oferuje? Pałac Potockich to miejsce, w którym wszystkie zainteresowane osoby mogą obcować ze sztuką. Tu czeka na nas zarówno literatura, jak i muzyka, film czy poezja. Do Pałacu Potockich możemy wybrać się na niezwykle interesujące koncerty, pokazy filmowe, wykłady, warsztaty oraz programy literackie. A wszystko to odbywa się w miłej atmosferze we wnętrzach, które zachwycają swoim pięknem. Należy również podkreślić, że Pałac Potockich to także przestrzeń, w której swoje dzieła przedstawiają twórcy związani z Krakowem, w tym także Stypendyści Miasta Kraków. Jest to zatem idealne miejsce dla wszystkich tych osób, dla których ważne jest promowanie lokalnej kultury.

Pałac Potockich - miejsce, które warto odwiedzić będąc w Krakowie.

Pałac Potockich – inne ważne informacje

Co jeszcze warto wiedzieć o tym ciekawym miejscu? Z całą pewnością to, że obecnie jego współgospodarzami są znane krakowskie instytucje kultury – KBF i Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. W Pałacu Potockich na parterze swoją siedzibę ma także nowoczesna księgarnia MOCAK – bookstore – BUNKIER, która oprócz książek ma w swojej ofercie także unikatowe przedmioty stworzone przez artystów, którzy związani są z Galerią Bunkier Sztuki oraz z Muzeum Sztuki Współczesnej. Na pierwszym piętrze Pałacu Potockich pod szyldem KMLU odbywają się zaś ciekawe programy literackie, lekcje czytania, kursy kreatywnego pisania i spotkania festiwalowe. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń kulturalnych organizowanych w tym krakowskim pałacu kultury odnajdziemy na stronie internetowej palacpotockich.krakow.pl. Dzieje się tu naprawdę wiele, dlatego warto odwiedzić tę stronę i być na bieżąco z kulturalną ofertą pałacu. Pałac Potockich to doskonały przykład na bardzo dobre wykorzystanie obiektu dziedzictwa i uczynienie z niego miejsca przepełnionego kulturą i energią społeczną. W tych pięknych przestrzeniach pałacowych obcowanie ze sztuką jest naprawdę przyjemne nic, więc dziwnego, że obiekt ten chętnie odwiedza tak wiele osób.

Więcej informacji o Pałacu i jego historii można znaleźć pod adresem https://palacpotockich.krakow.pl/o-palacu/.