Majówka i Kraków, czyli co warto zobaczyć?

Wiosna, ciepełko i słońce. Po okresie zimowym to najbardziej wymarzony scenariusz do odpoczynku. Długi weekend majowy to pierwsza okazja do tego, by zaplanować podróż i cieszyć się upragnionym wypoczynkiem. Gdzie w takim razie wyruszyć i co zobaczyć? Dzisiaj na tapecie Kraków.

Zielono mi

Kraków i jego okolice to miejsca niezwykle zielone. Kraków i Tatry dzieli nieduża odległość, a okolice miasta są niezwykle barwne i piękne. Kraków znany jest nie tylko ze swoich zabytków architektonicznych. Kraków to także piękne parki i zieleńce. Sam spacer po Plantach, które powstały wokół Rynku Głównego na miejscu starych murów obronnych, jest niesamowitą wędrówką po historii miasta. Znajdziemy w nim wiele placów zabaw, więc wycieczka z dziećmi będzie również samą przyjemnością. Jeżeli wybieracie się całą rodziną na majówkową wycieczkę, wpiszcie koniecznie na swoją listę miejsc do zwiedzania ogród zoologiczny. Zlokalizowany jest na wzgórzu Pustelnik w Lasku Wolskim. Otoczenie, jak i samo położenie tego pięknego lasu sprawia, że każdy może tam odpocząć od zgiełku miasta. Po skończonym zwiedzaniu ogrodu warto pospacerować po alejkach samego lasku.

Majówka i Kraków, czyli co warto zobaczyć?

Historia miasta

Kraków to kopalnia wiedzy historycznej i architektonicznej. Jeżeli lubisz poznawać historię i fascynuje cię nowa wiedza, to krakowskie muzea będą do tego idealne. Oczywiście sam Wawel jest wart spędzonego w nim czasu, ale jeśli wybieracie się z dziećmi, pomyślcie o miejscach bardziej im przyjaznych. Na Rynku Głównym, pod Sukiennicami znajdziesz świetne miejsce opowiadające w sposób współczesny historię miasta. W Muzeum Krakowa, bo o nim mowa znajdziesz wiele multimedialnych pokazów czasów historycznych, gdy powstawał Kraków. Są to ekspozycje znalezione podczas wykopalisk archeologicznych, które zostały zapoczątkowane podczas prac brukarskich i wymiany nawierzchni na Rynku Głównym. Jak widzisz, wiele miejsc o różnorodnej tematyce czeka na odkrycie. Każdy zwiedzający znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Znajdą się miejsca dla par jak i dla rodzin z dziećmi.