Kraków jednym z najlepszych miast świata

Kraków uplasował się na 25 miejscu w rankingu Najlepszych Miast Świata. To lista tworzona przez amerykański magazyn „Travel+Leisure”. Co ważne ranking ten powstaje na podstawie opinii turystów. Miasto znajdowało się już kilka razy w pierwszej dziesiątce, szczególnie wśród notowań europejskich.

Kraków – miasto uwielbiane przez turystów

Nie od dziś wiadomo, że Kraków jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, pochodzących z całego globu ziemskiego. Często wyrazem tego jest umieszczanie miasta w topowych rankingach popularnych miast na świecie. Ostatnio takie zdarzenie miało dzięki magazynowi „Travel+Leisure”. To amerykańskie czasopismo, które przeprowadziło notowanie Najlepszych Miast Świata. Zdaniem turystów Kraków zajął 25 miejsce. Podczas oceniania miast świata, turyści brali pod uwagę kilka kryteriów takich jak zabytki, atrakcje turystyczne, kultura, kuchnia, hotele oraz życzliwość mieszkańców ocenianego miasta.

Kraków jednym z najlepszych miast świata

Kraków numerem jeden wśród polskich miast

Tylko miasto Kraków jako jedyne z naszego kraju zyskało uznanie światowych turystów. Uplasowało się obok słynnych miast świata takich jak Bangkok, Singapur, Tokio, Lizbona czy Sewilla. To ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że w tej klasyfikacji nie znalazły się topowe światowe miasta takie jak Paryż lub Barcelona. Jest to ogromny sukces na skalę światową. To nie pierwszy raz, kiedy Kraków został uwzględniony w tym rankingu. We wcześniejszych edycjach miasto plasowało się nawet w pierwszej dziesiątce. Co więcej, miało to miejsce nawet kilka razy.

Słabsze notowanie wynikiem pandemii

Słabszy wynik w tym notowaniu może skutkować sytuacją epidemiologiczną jaka zaistniała na świecie z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Ludzie przestali podróżować z powodu obawy o własne życie i zdrowie oraz w pamięci turystów Kraków już został zapomniany. Małopolska stanie się na nowo cenionym miejscem wśród obcokrajowców, kiedy czas epidemii ustanie i o COVID-19 będzie się mówiło już w kontekście historycznym. Mamy nadzieję, że to nastąpi czym prędzej.