Faktoring online — Czym jest i jak otrzymać pieniądze za fakturę bez czekania?

Prowadząc biznes, z pewnością jedną z najniekorzystniejszych kwestii są faktury vat, wystawiane klientom z długim terminem. Niestety wielu kontrahentów chce współpracować jedynie na takich zasadach. Obecnie możemy jednak skorzystać z faktoringu online i spieniężyć faktury zaraz po ich wystawieniu bez oczekiwania na przelew. Czym zatem jest faktoring, jak działa i jakie ma plusy? O tym wszystkim poniżej.

Faktoring online — Czym jest i jak otrzymać pieniądze za fakturę bez czekania?

 

Czym jest i jak działa faktoring online?

Faktoring online to usługa świadczona przez firmy zajmujące się tego typu działalnością. Polega ona na przedłożeniu faktury, którą wystawiliśmy oraz otrzymaniu pieniędzy “od ręki”. Firma faktoringowa w zamian za drobną prowizję przejmuje od nas wystawioną fakturę i staje się niej niejako właścicielem. Od tej pory to firma faktoringowa oczekuje na pieniądze, a my możemy cieszyć gotówką na koncie bankowym. W sieci działa wiele tego typu firm. Cały proces faktoringu jest też bardzo prosty. Polega on na zarejestrowaniu się jako firma oraz potwierdzeniu swoich danych. Następnie przyznawany jest nam pewien limit, z którego możemy korzystać i spieniężać nasze faktury. Cały proces można przeprowadzić online bez wychodzenia z domu. Firmy faktoringowe akceptują też wiele form działalności biznesowej.

 

Plusy faktoringu — Czy warto z niego korzystać?

Faktoring online posiada wiele plusów z których warto korzystać. Pierwszym z nich jest szybkie uzyskanie zapłaty za zlecenie oraz możliwość reinwestycji środków. Dzięki temu nie tracimy czasu i nie zamrażamy kapitału. Nawet opłata poniesiona za usługę faktoringu jest niższa niż zyski wypracowane przez otrzymany kapitał. Usługa faktoringu nie obniża naszej zdolności kredytowej. Nie musimy również jako firmy działać na rynku z wyprzedzeniem, co jest wymagane przez banki i przy kredytach bankowych. Z tej usługi skorzystać możemy zatem nawet tuż po otwarciu własnej firmy. Cała usługa jest też legalna, a my nie ponosimy odpowiedzialności opóźnienia w zapłacie itp. Wiele firm stosuje również naliczanie prowizji za rzeczywisty czas faktoringu. Oznacza to, że jeśli klient zapłaci fakturę szybciej, zapłacimy mniejszą prowizję.