TOP 5 - Książki o biznesie

Czasem wydawać się może, że książki nie mają wpływu na nasze codzienne życie. Jest to błędne przekonanie, na rynku księgarskim występuje wiele gatunków książek, które zmieniają radykalnie życie. Przykładem są książki o biznesie, które niejednemu młodzieńcowi i nie tylko pomogły rozwinąć skrzydła i odnieść sukces w tej branży.

Numer jeden wśród światowych bestsellerów

Za najbardziej wyjątkową książkę podaje się „7 nawyków skutecznego działania” – Stephena R. Covey’a. Autor tej pozycji uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowego człowieka w Stanach Zjednoczonych. Jego książka to światowy bestseller wśród książek rozwojowych z ponad 20 milionami sprzedanych egzemplarzy. Książka ta podejmuje rozprawę na temat efektywności, podaje 7 nawyków, z pozoru prostych, które wymagają wdrożenia w życie, by odnieść efekty w biznesie. Skupia się na tym jak zapewnić właściwy balans między życiem zawodowym, a prywatnym, w jaki sposób rozpoczynać każde działania, kiedy zrezygnować z pewnych decyzji oraz jak myśleć, żeby przynieść sobie efekty. Podkreśla istotę aktywnego słuchania, że bez zrozumienia drugiego człowieka nie nastąpi zrozumienie siebie przez innych oraz zarządzania własnym czasem.

TOP 5 - Książki o biznesie

Pozostałe pozycje

Kolejną książką biznesową jest „Kto zabrał mój ser?” Spencera Johnsona. Przez kilka tygodni plasowała się na pierwszym miejscu na listach bestsellerów New York Times i Wall Street Journal. Zakupiono jej 5 milionów egzemplarzy. To książka o przedsiębiorczości w biznesie i zmianach w nim zachodzących. Kolejną pozycją jest „ Strategia Błękitnego Oceanu” W. Chan Kim oraz Renee Mauborgne. To świetna książka dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę w biznesie, mówi o prowadzeniu firmy. Jej motywem przewodnim jest to, że pokonanie konkurencji jest możliwe w przypadku gdy zaprzestajemy dokonywania prób pokonania konkurencji. W liście najlepszych książek o biznesie znalazły się także „Winning znaczy zwyciężać” Jack’a Welcha oraz „Zarządzanie sprzedażą – praktyki najlepszych” Chet’a Holmes’a.