Kraków — co zwiedzić z dziećmi?

Zwiedzanie Krakowa z dziećmi czy dni wolne dla mieszkańców z małymi pociechami to często pytanie “co zwiedzić z dziećmi w Krakowie?”. Miejsca, które chcemy odwiedzić, musimy wybrać tak, aby były ciekawe oraz zadowoliły najmłodszych — lub były przeznaczone specjalnie dla nich. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych miejsc, które z pewnością spodobają się dzieciom, a dorośli również nie będą się nudzić.

Kraków — co zwiedzić z dziećmi?

 

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Pierwszym miejscem, w które warto wybrać się w Krakowie z dziećmi, jest muzeum Lotnictwa Polskiego. Znajdują się tam samoloty, które możemy dotknąć i podejść do nich. Wystawa zlokalizowana jest na otwartym terenie oraz w budynku. Dla najmłodszych — ale też i rodziców zwiedzanie takiego miejsca będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to ciekawy punkt w Krakowie i zdecydowanie warto się tam wybrać.

 

Krakowskie Zoo

Jednym z najciekawszych miejsc które możemy odwiedzić w trakcie pobytu w Krakowie, które z pewnością przypadnie dzieciom do gustu, jest Krakowie Zoo. Znajduje się w nim ok. 250 gatunków i 1500 zwierząt. Na uwagę zasługuje np. żyrafiarnia, która jest niezwykle oblegana przez najmłodszych. Dzięki wizycie w tym miejscu będziemy mogli miło spędzić czas, zająć dzieci oraz przy okazji pobytu w Krakowie pokazać im coś pouczającego

 

Podziemia Rynku Krakowskiego

Niezwykle ciekawym miejscem, w które warto udać się z dziećmi, są podziemia Rynku Krakowskiego. Są one zlokalizowane kilka metrów pod rynkiem i przedstawiają wielowiekowy Kraków. Są one stworzone w tak atrakcyjny sposób, że dla dzieci będzie to nie lada gratka obejrzeć Kraków sprzed kilku wieków. Również dla dorosłych będzie to ciekawa i pouczająca wizyta. W zależności od wyboru trasy, czas zwiedzania podziemi waha się od 45 minut do 2 godzin.

 

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek dla dzieci i w dodatku prawdziwy oraz duży to obowiązkowy punkt wizyty. W Krakowie możemy zwiedzić Wawel i osobiście przekonać się o magii tego miejsca. Dla dzieci będzie to spełnienie marzeń, aby znaleźć się na zamku a dla osób dorosłych niezwykle ciekawa lekcja historii.