Jak pozbyć się problemu wypadających włosów? Przeszczep włosów SAFER

Wypadanie włosów to problem dość powszechny. Może on doskwierać każdemu, bez względu na płeć, a nawet wiek. Coraz więcej osób skarży się na łysienie. Zadbane, lśniące i gęste włosy uznawane są od dawien dawna za atrybut kobiecości oraz oznakę zdrowia. Pełne blasku włosy wpływają także na element atrakcyjności zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, stres, wahania hormonalne i złe odżywianie niosą ze sobą ryzyko wypadania włosów. Co jeszcze prowadzi do ich utraty? 

Przyczyny wypadania włosów

To jak nasze włosy wyglądają, zależy w dużej mierze od genów, które zostały nam przekazane. Stan zdrowia oraz styl życia, jaki prowadzimy również wpływają na ich kondycję. Dziennie możemy tracić od 50 do 100 włosów, co jest naturalnym zjawiskiem. To zupełnie normalne, gdy czesząc włosy znajdujemy je na szczotce. Obawiać należy się jednak wtedy, gdy budzimy się, a na poduszce znajduje się kłębek włosów lub po kąpieli widzimy garść włosów w odpływie prysznica. Mamy wtedy do czynienia z ich nadmiernym wypadaniem. Z kolei nagła utrata włosów może być powodem stresu. Co jeszcze może być przyczyną wypadania włosów? Do ich nadmiernej utraty mogą się przyczynić: 

 • choroby wewnątrzustrojowe
 • choroby zakaźne z podwyższoną temperaturą
 • zaburzenia hormonalne
 • genetyka
 • źle dobrana dieta
 • restrykcyjna, wyniszczająca dieta
 • stres
 • stan zapalny organizmu
 • poród
 • odstawienie antykoncepcji
 • sezonowe wypadanie włosów
 • anomalia skóry głowy
 • niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy
 • nieleczone łojotokowe zapalenie skóry, łojotok
 • niektóre leki
 • poważne operacje chirurgiczne
 • chemioterapia.

Co jest powodem wypadania włosów?

Niestety przyczyn wypadania włosów może być wiele. Najczęściej ich powodem jest łysienie dziedziczne, czyli inaczej androgenowe, które może występować u mężczyzn i kobiet. Łysienie plackowate uznawane jest przez naukowców za chorobą autoimmunologiczną, czyli taką, gdzie organizm atakuje sam siebie. Często zdarza się tak, że zmniejszenie objętości włosów jest pierwszą z oznak choroby tj. tarczyca i niedokrwistości. Konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia, które pozwoli na zatrzymanie lub odwrócenie tych dolegliwości. Nawet długotrwałe przeziębienie sprawia, że naszych włosów staje się coraz mniej. Narkoza, gorączka lub zakażenie również mogą być powodem utraty włosów. Wiele kobiet skarży się na wypadanie włosów po ciąży. Dzieje się tak, ponieważ w kobiecym organizmie spada poziom estrogenu. Najczęściej jednak jest to tylko tymczasowa utrata. Wypadanie włosów przybiera na sile podczas menopauzy. Włosy potrafią się regenerować, niestety rzadko wracają do stanu poprzedniego. Kiedy chcemy schudnąć, warto robić to rozsądnie, gdyż radykalne, restrykcyjne metody mogą sprawić, że wraz z wagą stracimy także włosy. Ważne jest, by pamiętać o spożywaniu produktów białkowych, gdyż ich brak w diecie powoduje wypadanie włosów. Nadmiar witaminy A, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zaburzenia jedzenia (anoreksja, bulimia) przyczyniają się także do ich wypadania. Kondycja i gęstość naszych włosów zależy także od właściwej pielęgnacji i upięć, jakie stosujemy. Częste farbowanie, używanie silnych kosmetyków stylizacyjnych, suszenie, stosowanie prostownicy oraz mocne upięcia, prowadzą do uszkodzenia włókien i podrażnień skóry, a także ich naciągnięcia i podrażnienie mieszków, co w konsekwencji przyczynia się do przerzedzenia włosów. 

Jak pozbyć się problemu wypadających włosów? Przeszczep włosów SAFER

Metody leczenia włosów - przeszczep włosów SAFER

Istnieje wiele przyczyn leczenia łysienia. Najważniejsze jest odpowiednie zdiagnozowanie problemu i znalezienie przyczyny wypadania włosów. W określeniu problemu pomoże nam lekarz trycholog, zajmujący się analizą stanu skóry głowy, cebulek włosów i innych schorzeń związanych ze skórą głowy. Im szybciej podejmiemy kroki mające na celu zapobiegnięcie utracie włosów, tym większą mamy szansę na skuteczne leczenie. Kiedy jednak naszych włosów nie udało się uratować, warto skorzystać z jednej z najbardziej skutecznych metod przeszczepu włosów - metody SAFER. Przeszczep włosów zaliczamy do zabiegów z dziedziny medycyny plastycznej i rekonstrukcyjnej. W tym przypadku pacjent jest zarówno dawcą i biorcą. Przeszczep włosów metodą SAFER wykonywany jest również w Krakowie i polega na przeniesieniu własnych mieszków włosowych z okolicy skóry owłosionej w obszary, na których  owłosienia nie ma. Mieszki włosowe pobiera się z tylnej i bocznej części skóry głowy lub z klatki piersiowej, pleców i twarzy. 

Koniec z wypadającymi włosami, dzięki przeszczepowi włosów metodą SAFER

Zabieg przeszczep włosów safer dokonany zostaje za pomocą rewolucyjnego urządzenia S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation).Ta innowacyjna technologia stosowana jest w celu transplantacji włosów. Urządzenie SAFER daje możliwość wykonywania przeszczepów pojedynczych zespołów mieszkowych. Zaletą przeszczepu włosów metodą SAFER jest brak ryzyka uszkodzenia przeszczepów. Podczas zabiegu ostrze przedostaje się w głąb skóry jedynie na głębokość 1 mm, natomiast cała struktura włosa wyciągana jest przez podciśnienie. Dzięki temu pacjentowi nie grozi ryzyko mechanicznych uszkodzeń cebulki włosa. W czasie drugiego etapu zabiegu przeszczepu włosów metodą SAFER wszczepianie przeszczepów odbywa się za pomocą pneumatycznych głowic, które przekazują przeszczepy w mikronacięcia wykonane na  skórze.

Jeśli dręczy Cię problem wypadających włosów i szukasz skutecznego rozwiązania, skorzystaj z przeszczepu włosów metodą SAFER. Jest to zabieg naturalny i trwały, nie pozostawiając blizn. Jego dużym atutem jest krótki i nieuciążliwy okres rekonwalescencji. Z usługi możesz skorzystać w Krakowie.