Gdzie odbywają się najlepsze imprezy w Krakowie?

Swobodne funkcjonowanie w dzisiejszych czasach jest niestety zaburzone przez trwającą pandemię, do tego wszystkiego, organizacja wydarzeń kulturalnych jest zabroniona. Część z nich mogła przenieść się do Internetu, jednak nie ma sensu ukrywać, że taka forma nie zastąpi tradycyjnej. Każdy z nas marzy o tym, by móc wybrać się  na spektakl do teatru, czy film w kinie. Nadzieję na poprawę sytuacji daje zbliżające się lato. Dlatego warto dobrze przygotować się na powrót do normalności i zapoznać się  z miejscami w Krakowie, gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne.

Gdzie odbywają się najlepsze imprezy w Krakowie?

Imprezy w Krakowie – gdzie się udać?

Na uwagę mieszkańców Krakowa i turystów bezapelacyjnie zasługuje Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica. Odbywa się on na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim, Małym Rynku oraz Starym Mieście. Organizacją zajmuje się krakowski Teatr KTO, impreza tego rodzaju jest jedną z najstarszych w Europie, ponieważ odbywa się od 1988 roku.  Festiwal trwa zawsze 4 dni, w powyżej wskazanych lokalizacjach w tym samym czasie, ma miejsce w lipcu, kiedy sezon turystyczny trwa w najlepsze. Jest to wydarzenie, na które warto się wybrać, ponieważ odgrywa się wówczas niemal 70 spektakli, spotkań z aktorami teatralnymi oraz wyświetlane są produkcje kinowe. Można również posłuchać koncertów oraz zostać widzem innych wydarzeń kulturalnych. Osoby, które lubią posłuchać świetnych koncertów, powinny udać się do Klubu Awaria, który znajduje się przy ul. Mikołajskiej 9, imprezy w Krakowie w tej lokalizacji zawsze są udane. Na stronie internetowej lokalu widnieje harmonogram odbywających się koncertów zespołów muzycznych. Często są one całkowicie darmowe, co pozwala na sprawdzenie, czy warto pojawiać się tam regularnie. Warunkiem nieodpłatnego wejścia jest dokonanie rezerwacji stolika, wówczas opłaca się jedynie ewentualne napoje, które są podawane. To również idealne miejsce dla kibiców sportowych, ponieważ w Klubie znajduje się telebim, na którym relacjonowane są spotkania sportowe.

Jarmark Świętojański – przykład imprezy w Krakowie

Wszystkie imprezy w Krakowie mają swój niepowtarzalny klimat, zwłaszcza jeśli chodzi o coś wyróżniającego się na tle innych wydarzeń kulturalnych. Do takich z całą pewnością zalicza się Jarmark Świętojański, odbywający się na Bulwarze Czerwińskim pod Wawelem. To doskonała nauka historii, ponieważ mają miejsce pokazy dawnych zwyczajów, warsztaty dedykowane dzieciom oraz ciekawe inscenizacje bitew rycerskich. Wydarzenie odbywa się każdego roku, w czerwcu, a organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Na korzyść tej imprezy w Krakowie przemawia fakt, że odbywa się w plenerze. To ciekawy widok, ponieważ na kilka dni przed rozpoczynają się przygotowania, rozkłada się namioty, w których nocują występujące osoby, artyści. Na Jarmarku rozkładają się również stragany z wyrobami rękodzielniczymi, całość oczywiście nawiązuje do staropolskich tradycji. To jest właśnie w tym wszystkim najpiękniejsze. Pielęgnowanie dawnych zwyczajów jest bardzo ważne, zwłaszcza dla młodszych pokoleń, dla których jest to pewnego rodzaju żywe spotkanie z historią.