Czy warto prowadzić szkolenia online?

Szkolenie online ma wiele zalet, a co najważniejsze, ludzie mogą zaoszczędzić czas, nie podróżując tak dużo. Pomimo pozornie niskich kosztów rozpoczęcia działalności, wielu właścicieli firm ma trudności z podjęciem decyzji o rozpoczęciu kursu online dla siebie lub dla swoich pracowników. Jednym z powodów tej niechęci jest to, że właściciele firm mogą odczuwać, że niektóre z nich są mniej praktyczne niż w klasie z instruktorami na żywo.

Chcesz doskonalić umiejętności swoich pracowników bez nadwyrężania budżetu?

Szkolenie online to opłacalny, elastyczny i wygodny sposób na podniesienie kwalifikacji wszystkich pracowników bez konieczności długich godzin zajęć w klasie. Prawie wszystkie rodzaje biznesu muszą dziś nauczyć się obsługi i rozwijać swój system informatyczny – szkolenie online może się przydać do efektywnego przyswajania wiedzy.

Zaletą szkolenia online jest to, że jest bardziej interaktywne, we własnym tempie, tańsze i bardziej elastyczne niż tradycyjny kurs okresowy. Szkolenie oszczędza czas i pieniądze, jednocześnie zwiększając produktywność dzięki regularnym sesjom wzmacniającym, które można przeprowadzać na żądanie.

Korzyści są nieograniczone. Dla wielu profesjonalistów, którzy muszą odświeżyć swoje umiejętności przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną lub po prostu zaktualizować swoją wiedzę branżową - samodzielne szkolenie online jest łatwą opcją, która zapewnia również wiele innych korzyści.

Czy warto prowadzić szkolenia online?

Oto trzy powody, dla których firmy powinny rozważyć przeprowadzenie szkoleń online:

1) Łatwość znalezienia rozsądnej ceny i elastyczny harmonogram gwarantują szerszy udział pracowników

2) Szybkość przygotowań jest znacznie szybsza niż w przypadku treningów offline - czasami można to zrobić w jeden poranek lub popołudnie.

3) Kursy online często oferują więcej możliwości dla różnych branż

Jeśli szkolisz swoich pracowników osobiście i często ich nie ma, szansa, że rzeczywiście podążą za właściwym pomysłem i szybko nauczą się umiejętności, jest niewielka. Szkolenie online pozwoli im uczyć się we własnym tempie. Możesz zastosować animacje, filmy i pokazy slajdów, zasady grywalizacji lub projektowania produktów.