Co można studiować po filologii angielskiej I stopnia?
Studia magisterskie są niezwykle kluczowym etapem w życiu młodego człowieka. Tutaj zwraca się uwagę na to, by studiowany kierunek był popularny na rynku pracy. Nie należy przy jego wyborze myśleć tylko i wyłącznie w kategorii tego, co lubimy. Powinien uwzględniać także aspekt perspektywy na pracę w zawodzie. Jeśli jesteś absolwentem filologii angielskiej I stopnia i zastanawiasz się w jakim kierunku warto pójść, by poszerzyć swe kompetencje warto wziąć pod uwagę studia takie jak komunikacja międzykulturowa w biznesie. Studia te opierają się w głównej mierze na praktyce, co bardzo dobrze przygotowuje do rozpoczęcia aktywności na ścieżce zawodowej.
Komunikacja międzykulturowa studia – zalety
To, czym wyróżnia się komunikacja międzykulturowa studia to po pierwsze specjalistyczne kursy, przygotowujące kandydata do zarządzania i negocjacji w środowisku wielokulturowym. Ponadto poszerza kompetencje miękkie, które są kluczowe do efektywnej pracy w zespole oraz kompetencje międzykulturowe, gwarantujące skuteczną komunikację z innymi kulturami. Występuje możliwość spędzenia całego roku na jednej z partnerskiej uczelni Włoskiej czy Portugalskiej. Nic tak nie rozwinie kompetencji międzykulturowych jak przebywanie w takim zespole.
Przykładowe kursy kierunku
W trakcie studiów studenci realizują ściśle opracowany program, w którym znajdziemy przykładowo Wprowadzenie do Komunikacji Międzykulturowej, Warsztaty antydyskryminacyjne, Wprowadzenie do Makro i Mikroekonomii, Podstawy Prawa, Negocjacje międzykulturowe czy Oprogramowanie komunikacyjne.
Miejsca pracy dla absolwentów
Po komunikacji międzynarodowej w biznesie absolwenci ubiegać się mogą o pracę w firmach i organizacjach międzynarodowych, poszukujących specjalistów z dziedziny języka biznesy czy komunikacji międzykulturowej. Szukać zatrudnienia mogą też w firmach i organizacjach, zatrudniających menedżerów, konsultantów biznesowych i specjalistów ds. handlu zagranicznego oraz współpracy międzynarodowej. Ich profil zawodowy doskonale wpisuje się w instytucje, organy i agencje Unii Europejskiej, a także instytucje kulturalne, agencje filmowe, galerie, muzea, które podejmują współpracę z międzynarodowymi instytucjami. Po tego rodzaju komunikacji można się starać o angaż w mediach, a mianowicie w redakcjach gazet, portalach internetowych, telewizji, radiu, gdzie występuje potrzeba zatrudnienia specjalisty, charakteryzującego się umiejętnościami z zakresu specjalistycznego biznesowego języka. Doskonałym miejscem pracy będą również biura spraw zagranicznych instytucji administracji państwowej, samorządu terytorialnego, utrzymujących kontakty międzynarodowe oraz ministerstwach spraw zagranicznych, gospodarki czy kultury i agencjach rządowych.
Zasady przyjęcia na studia na WSE w Krakowie
Przyjęcie na studia odbywa się za pośrednictwem dyplomu ukończenia studiów I stopnia, studiów II stopnia czy też jednolitych magisterskich. Absolwenci I stopnia filologii angielskiej muszą mieć średnią z toku całych studiów nie mniejszą niż 3.5 albo ocenę na dyplomie również nie niższą niż 3.5. Absolwenci innych kierunków muszą być posiadaczami certyfikatu CAE z oceną co najmniej B lub CPE z oceną co najmniej C czy IELTS z oceną co najmniej 5.