Jakie korzyści wiążą się z zakupem mieszkania od dewelopera?

Rozpoczynając poszukiwania mieszkania najczęściej stawia się podstawowe warunki, jakie powinno spełniać. Wskazuje się między innymi odpowiednie nasłonecznienie poszczególnych pomieszczeń, ich przestronność oraz najlepiej usytuowane w cichej, spokojnej okolicy. Mając już swoje oczekiwania, pozostaje właściwie ostatni dylemat – mieszkanie z rynku wtórnego, czy od dewelopera? W niniejszym artykule zostaną wskazane zalety tego drugiego rozwiązania.

Jakie korzyści wiążą się z zakupem mieszkania od dewelopera?

Mieszkania od dewelopera Kraków

Deweloperzy dokładają wszelkich starań, by mieszkania przez nich sprzedawane spełniały najwyższe standardy. Biorą pod uwagę wszystkie aspekty, na które zwracają uwagę potencjalni nabywcy, ta by odczuwali pełen komfort. Główną zaletą mieszkań od dewelopera jest możliwość wyboru mieszkań w różnych konfiguracjach, z oknami wychodzącymi na zachód, z odpowiadającym rozkładem pomieszczeń, czy pobliskimi udogodnieniami. Dla niektórych inwestorów liczy się na przykład dużo zieleni na osiedlu, w którym chcą zamieszkać. Wszystkie mieszkania od dewelopera Kraków są odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i młodych, bezdzietnych małżeństw. Na korzyść mieszkań z rynku pierwotnego przemawia także możliwość urządzenia lokum według własnych upodobań. Dotyczy to elementów wyposażenia takich jak meble, sprzęty AGD, kolory ścian, czy też styl poszczególnych pomieszczeń w całym domu. Spełniając swoją wizję od początku do końca ma się poczucie pełnej satysfakcji i pełnego komfortu we własnych czterech ścianach. W przypadku rodzin z dziećmi, szczególne znaczenie mają znajdujące się okolicy zakupionego mieszkania parki oraz placówki edukacyjne. Mieszkania od dewelopera Kraków najczęściej spełniają te wymagania, zwłaszcza, że wielu inwestorów kładzie nacisk na ekologię w szerokim tego słowa znaczeniu.

Aspekty ekonomiczne mieszkań od dewelopera

Mieszkania od dewelopera Kraków spełniają także kryteria ekonomiczne, gdyż nie opłaca się wówczas podatku od czynności cywilnoprawnych. Jest to oszczędność rzędu dwóch procent całej wartości nieruchomości. Zasadniczo zakup mieszkania od dewelopera kraków wiąże się z oddaniem go nabywcom w idealnym stanie technicznym. Kupujący są odpowiednio zabezpieczeni na wypadek, gdyby w lokalu zostały stwierdzone jakiekolwiek usterki. Wówczas inwestor jest chroniony okresem rękojmi, który wynosi do 5 lat – dotyczy wszystkich problemów, których przyczyną nie są nieprawidłowości w użytkowaniu mieszkania. Istnieje jeszcze jedna korzyść mieszkania od dewelopera Kraków, o której należy wspomnieć, a mianowicie znacznie większa wartość rynkowa. Może zdarzyć się tak, że pojawi się konieczność sprzedaży mieszkania lub oddania najem. Wówczas za nieruchomość, której jest się pierwszym właścicielem, można otrzymać atrakcyjną cenę. Wartość rynkowa mieszkań z rynku wtórnego nie jest już taka wysoka, dlatego często traci się na takich transakcjach. Korzyści z zakupu mieszkania od dewelopera jest jak widać dość dużo, wiedzą o tym inwestorzy, którzy w trosce o swój komfort decydują się na taki krok.