Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Choć kulki Kegla kojarzą nam się z gadżetem o naturze erotycznej, mają niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o zdrowie intymne kobiet. Kulki Kegla, znane też pod nazwą kulki gejszy, pojawiły się na Dalekim Wschodzie jako element urozmaicający życie seksualne, dziś stosowane są na całym świecie przez kobiety mające świadomość, że mocne mięśnie dna miednicy to nie tylko lepsze doznania w łóżku i zadowolenie z seksu, ale też zdrowy pęcherz, łatwiejszy poród, połóg i mniejsze problemy intymne w starszym wieku. O ćwiczeniu mięśni dna miednicy łatwo zapomnieć zupełnie, podczas, gdy wystarczy kilka minut dziennie, by utrzymać je w dobrej kondycji i oszczędzić sobie wielu problemów, które są nie tylko kłopotliwe, ale też wstydliwe.

Przełomowy zestaw ćwiczeń

Kuki Kegla, czyli inaczej kulki gejszy pozwalają nam na łatwe i komfortowe ćwiczenie mięśni dna miednicy. Weszły one do powszechnego użytku jako gadżet prozdrowotny dzięki amerykańskiemu ginekologowi dr Arnoldowi Keglowi, który pracował nad ćwiczeniami dla kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu. W latach 50-tych ubiegłego stulecia opracował on naukowe podstawy rehabilitacji mięśni łonowo-guziczkowych. Od jego nazwiska nazywane są one dziś mięśniami Kegla, u kulki gejszy kulkami Kegla. Zajmował się on pacjentkami cierpiącymi z powodu niewydolności pęcherza moczowego, co wiązało się m.in. z nietrzymaniem moczu. Opracował zestaw ćwiczeń przy użyciu tych kulek, które polegały na rytmicznym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy, co prowadziło do ich wzmocnienia. Dzięki użyciu kulek w trakcie takiego zaciskania, trening jest o wiele efektywniejszy i dużo szybciej daje efekty.

Bezpieczeństwo używania

Kulki gejszy są połączone ze sobą sznureczkiem, aplikujemy je dopochwowo i wbrew obawom niektórych Pań, jest to bardzo proste, bezbolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania, oprócz zachowania zasad higieny osobistej. Na rynku dostępnych jest wiele kulek, różnych firm, wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Warto zdecydować się w takim wypadku na produkt sprawdzony i przetestowany przez inne klientki – godne polecenia są bez wątpienia kulki gejszy dostępne na PlumBum.pl. Wykonane są z bardzo gładkiego, hypoalergicznego silikonu medycznego, posiadającego certyfikat FDA. Są całkowicie bezpieczne w użyciu. Prócz wysokiej jakości materiału i sprawdzonego działania, mają one jeszcze jedną, niebagatelną zaletę. Umożliwiają trening progresywny, dzięki temu, że w zestawie otrzymujesz kulki o różnej wadze.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Dla kogo?

Kulki dopochwowe, czyli kulki gejszy, powinna poznać każda kobieta. Bez względu na swoją ogólną kondycję zdrowotną, trening mięśni kegla jest bez wątpienia ważnym elementem w trosce o swoje zdrowie intymne. Zestaw PlumBum zawiera kulki o różnej wadze i w różnych rozmiarach – umożliwia Ci to różnicowanie treningu, dzięki czemu mięśnie są stale pobudzane do działania, a Ty możesz dostosować moc ćwiczeń do swojego aktualnego samopoczucia i potrzeb. Zaczynasz od mniejszych kulek, by po jakimś czasie rozpocząć treningi nieco bardziej zaawansowane. Kulki gejszy mogą być z powodzeniem stosowane przez kobiet w każdym wieku. Pozwalają one przygotować się na poród, ułatwiają powrót do kondycji sprzed niego, ale mają także duże znaczenie w podtrzymaniu w odpowiedniej kondycji naszego pęcherza. Wpływają też korzystnie na satysfakcję z życia seksualnego.