Lato w Bieszczadach – co można robić?

Mieszkańcy Krakowa najczęściej decydują na wędrówki górskie w Tatry. Rzadko decydują się, by wyruszyć nieco dalej, ale z pewnością z dala od tłumów ludzi i bliżej dzikszej natury jaką gwarantują Bieszczady latem. Licząc czas trwania podróży w Tatry i Bieszczady wychodzi podobny czas, gdyż jak wiadomo latem, a szczególnie weekendami jazda do Zakopanego z Krakowa może trwać dobre kilka godzin, ze względu na częste korki występujące na tej trasie. Dystans do Bieszczad jest znacznie przyjemniejszy, gdyż z Krakowa należy kierować się na A4 w stronę Rzeszowa.

Dlaczego wybrać się w Bieszczady latem?

Nie ma wątpliwości, że Bieszczady latem oferują najwięcej aktywności, zarówno tej czynnej jak i biernej. To czas, gdy pogoda rozpieszcza turystów tu napływających. Turystyka w tym czasie tętni życiem. Występuje tutaj mnóstwo domków do wynajęcia, pensjonaty czy agroturystyki, które latem chętnie przyjmują do siebie gości. To miejsce najmniej odkryte przez człowieka, co podwójnie zachęca do tego, by tutaj zawitać na kilka dni. Co zatem można tutaj dokładnie robić?

Górskie wypady

Lato to idealna pora, by wybrać się w wędrówkę po tutejszych górskich szlakach, np. udając się do najwyżej położonego schroniska „Chatka Puchatka” czy przemierzając na Tarnicę czy Połoninę Wetlinską. Bieszczady są odpowiednie dla każdego, ponieważ występują tutaj łagodniejsze trasy dla osób mniej doświadczonych w wyprawach górskich np. na Dwernik, Kamień lub Otryt. Miłośnicy górskich wędrówek mogą pokusić się o wyjście nieco wyżej na Połoniny lub wybierając nieco dłuższy dystans Pasmem Granicznym.

Lato w Bieszczadach – co można robić?

Odpoczynek nad wodą

Osoby, które nie lubią spędzać czasu aktywnie mogą zdecydować się na inną formę także na łonie natury, a dokładniej nad Jeziorem Solińskim. Mieści się ono nad Soliną, gdzie w latach 60-tych powstała największa w Polsce zapora wodna wraz z elektrownią. Często Jezioro Solińskie porównywane jest do krajobrazów rodem z Szwajcarii czy Norwegii, gdyż to miejsce zarówno z górami jak i wodą. To doskonałe miejsce, by odpocząć nad brzegiem jeziora. To propozycja idealna także dla rodzin z dziećmi, gdyż atrakcji wodnych dla najmłodszych tutaj nie brakuje.

Rowerem przez Bieszczady

To miejsce wyjątkowe także do organizowania rowerowych wycieczek. Wyprawy bieszczadzkimi dolinami należą do najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce, gdzie jedynie tylko na jednośladzie można dotrzeć to tak wyjątkowych i jeszcze dotąd nie zbrudzonych dłońmi ludzkimi. To jedyna trasa, gdzie w spokoju można przemierzać i delektować się tymi pięknymi widokami z dala od tłumów, ciesząc się ciszą i otaczającym pięknem przyrody.

W Bieszczady z czworonogiem

Właściciele czworonogów mogą odetchnąć z ulgą, gdyż Bieszczady to idealne miejsce to spędzania wolnych, letnich dni w towarzystwie swojego pupila. Występuje tutaj coraz więcej miejsc noclegowych, które są otwarte na przyjmowanie gości wraz ze swymi zwierzętami, co jest dużym ułatwieniem dla posiadaczy zwierzaków. Z pewnością nie brakuje tu ścieżek, łąk i lasów na wyprawy z psem.