Kraków, Stare Miasto — co warto zobaczyć?

Stare Miasto w Krakowie to niezwykle interesujące miejsce — szczególnie pod kątem historycznym. W miejscu tym możemy zwiedzić wiele unikatowych i ciekawych lokalizacji oraz zabytków. Co zatem warto zobaczyć na Starym Mieście w Krakowie przy okazji pobytu w tym mieście? Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych punktów.

Kraków, Stare Miasto — co warto zobaczyć?

 

Rynek Główny

Pierwszym miejscem, jakie powinniśmy odwiedzić w Krakowie na Starym mieście, jest Rynek Główny. Znajduje się tam bardzo wiele różnego rodzaju zabytków. Do najważniejszych możemy zaliczyć Kościół Mariacki, którego budowę rozpoczęto w 1288 roku i z którego co godzinę grany jest znany hejnał mariacki. Na rynku znajdują się również sukiennice, które niegdyś były centrum handlu. Dzisiaj też możemy kupić tam wiele rzeczy i cieszyć się pamiątkami z Krakowa właśnie z tego miejsca, gdzie przed wiekami handlowali kupcy. Nieco mniej popularnym, ale również bardzo ciekawym miejscem na rynku są podziemia. Znajduje się tam wystawa średniowiecznego Krakowa, wycieczka po nich z pewnością będzie nie lada atrakcją.

 

Franciszkańska

Kolejnym miejscem wartym uwagi w Krakowie na Starym Mieście jest ulica Franciszkańska. Jest to jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych ulic Krakowa. Właśnie tam zobaczymy barbakan i basztę oraz słynną bramę Floriańską. Oprócz zabytkowych budowli na ulicy Floriańskiej możemy poczuć jedyny w swoim rodzaju klimat Krakowa. Na ulicy tej znajdują się również liczne muzea czy kawiarnie.

 

Św. Jana

Zwiedzając Stare Miasto, zdecydowanie powinniśmy udać się też na ulicę Św. Jana. W tym miejscu możemy zwiedzić Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty z XIV wiek, w którym znajduje się cudowny obraz. Na końcu ulicy mieści się Muzeum Czartoryskich, które jest jednym z najstarszych muzeów w Polsce. W muzeum możemy spotkać obrazy Rembrandta czy Leonarda da Vinci. Dzięki temu zwiedzając urokliwy Kraków, będziemy mogli też poznać jedne z najwybitniejszych dzieł sztuki na świecie. Wszystko to mamy “pod ręką” przy okazji zwiedzania starego Miasta w Krakowie.