6 naprawdę przydatnych akcesoriów turystycznych

Osoby, które regularnie podróżują, często sięgają po unikalne i bardzo przydatne akcesoria turystyczne. Niekoniecznie są one niezbędne, ale niektóre z nich naprawdę potrafią umilić i ułatwić podróż. Zobacz, na jakie gadżety warto zwrócić szczególną uwagę.

Zatyczki do uszu

Jeśli męczy Cię hałas w czasie podróży, zawsze możesz włożyć zatyczki do uszu. Postaraj się jednak wykonać kilka badań. Niektóre wersje mają zapobiegać chrapaniu, ale nie robią tego. Sprawdź, czy są wygodne i rzeczywiście zmniejszają hałas.

Opaska na oczy

Spójrzmy prawdzie w oczy, bezpłatne opaski na twarz wręczane przez stewardessy na dłuższe loty, po prostu się nie sprawdzają. Często nie zakrywają wystarczającej ilości światła lub łatwo zsuwają się z twarzy. Dlatego warto samemu kupić dobrze dopasowaną opaskę. Pamiętaj, że nie powinna ona wywierać nacisku na oczy. Warto poszukać modelu z regulowanymi, gumowymi paskami. Opaska powinna być wykonana z miękkiego materiału i całkowicie blokować dostęp światła. Czasami możemy znaleźć zestaw z opaską, wygodnym etui i zatyczkami do uszu.

Butelka podróżna na wodę

Noszenie własnej butelki oznacza, że w każdej chwili możesz mieć dostęp do zimnego napoju. Inwestycja w butelkę wielokrotnego użytku jest lepszym rozwiązaniem niż kupowanie plastikowej butelki za każdym razem, przez co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Możesz do niej wlewać nie tylko wodę, ale też sok lub napój gazowany. Nasze ciało jest zbudowane głównie z wody i zaleca się pić codziennie przynajmniej 1,5 litra. Woda wpływa pozytywnie na wzrok, skórę, stawy i ogólne samopoczucie. Jeśli będziesz odwodniony, mogą Cię męczyć bóle głowy, mdłości, a czasem poważne choroby. Co ważne, butelki wielokrotnego użytku wolne od BPA także mogą szkodzić naszemu zdrowiu. 

Organizer podróżny

Ułatwia pakowanie i pozwala lepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń w torbie lub walizki. Dzięki niemu możesz schować więcej drobiazgów. Pomaga również utrzymać porządek, zarówno podczas pakowania, jak i w trakcie podróży.

Organizer podróżny nie jest niezbędny, ale wygodny i przydatny. Występuje w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Zapewnia to dużą elastyczność podczas pakowania. Możesz w nich trzymać różne drobiazgi. Pamiętaj, by dopasować organizer do swojej torby lub walizki. Popularne artykuły pomocnicze do pakowania obejmują także teczki, worki kompresyjne, woreczki, torby, etui, buteleczki do kosmetyków i apteczkę.

6 naprawdę przydatnych akcesoriów turystycznych

Power Bank

Dzięki niemu nie musisz się już martwić, że telefon rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie. Często można go kupić w atrakcyjnej cenie. Niektóre modele mogą dodatkowo ładować wiele różnych urządzeń na raz. Power Bank jest przenośny i łatwy w obsłudze. Pozwala szybko naładować nie tylko telefon, ale też tablet. Jeśli regularnie korzystasz z nowoczesnych technologii, Power Bank to doskonały pomysł.

Regulowany podnóżek

Jeśli cierpisz na przewlekły ból stóp lub cenisz sobie komfort podczas podróży, warto przemyśleć zakup regulowanego podnóżka. Jest ergonomiczny i zmniejsza problemy z dolną częścią pleców, a także poprawia krążenie. Zwiększa poziom komfortu i pomaga utrzymać prawidłową postawę. Pamiętaj, że biodra powinny znajdować się nieco wyżej niż kolana. Nie trzymaj stóp płasko na ziemi, a często je przesuwaj. Dobry podnóżek powinien być regulowany i wspierać całe stopy.

Partnerem tekstu jest Express - rent a car gdańsk.